Bazar ertəsi 10 Oktyabr 2016 - 00:00
"Biznes Jurnalistikası" layihəsi iştirakçı kimi seçilmiş jurnalistlərin ehtiyaclarına uyğunlaşdırılmış xüsusi təlim proqramı yolu ilə milli medianın peşəkar bilik və bacarıqlarını gücləndirən bir illik layihədir. Layihə PAŞA Bankın əməkdaşlığı və Avropanın ən böyük media təşkilatlarından biri sayılan Tomson Fondunun (Thomson Foundation) dəstəyi ilə həyata keçirilir.
Layihə 2011-ci ildən etibarən həyata keçirilir və bu vaxtadək 70-ə yaxın jurnalist bu layihədə iştirak etmişdir. Layihə çərçivəsində keçirilən təlimlər əsasən Onlayn Jurnalistika və biznes sahəsi üzrə məqalə yazma standartlarının yüksəldilməsinə həsr olunur. Təlimlər zamanı müxtəlif biznes təşkilatlarına müsahibə məqsədilə görüşlər də təşkil olunur.
Iştirakçıların Bakıda il boyu 3 təlim sessiyasında, eləcə də ən fəal və tam davamiyyəti olan iştirkçıların layihənin sonuncu  mərhələsində Birləşmiş Krallığa tədris səfərində iştirakı nəzərdə tutulmuşdur. Səfər zamanı bir çox müxtəlif tanınmış qəzetlərdə, jurnallarda və digər media institutlarında, eləcə də aparıcı jurnalistlər ilə görüşlər keçirilir.
Layihədə iştirak etmək istəyən şəxslər ərizə formasını tamamlayaraq 10 oktyabr, 2016-cı il tarixinədək enquiries@britishcouncil.az e-mail ünvanına göndərə bilərlər.
Layihə və ərizələrin qəbulu barədə ətraflı məlumatı elan formasından əldə edə bilərsiniz.
Layihə ilə bağlı hər hansı sualınız olarsa, əməkdaşımız Təhsil Proqramları üzrə İcraçı Nigar Nəsrullayeva ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

Business Journalism is a unique 1-year project strengthening professional competencies and skills of the national media through a special training programme tailored to the needs of the selected journalists participating in the programme. The programme is run in partnership with PASHA Bank Azerbaijan and in cooperation with one of Europe’s biggest media organisations, the Thomson Foundation.
The project has been implemented since 2011 and about 70 journalists have participated in the project so far. The training workshops are devoted to Online Journalism and raising the standards of business reporting in Azerbaijan involving some outside meetings to different business organisations. The participants are expected to attend 3 training sessions in Baku and the most active ones with full attendance during the local training sessions will travel to the United Kingdom to attend the last training which includes visits and placements at well-known newspapers, magazines and other media establishments, as well as meetings with prominent journalists.
Please fill out the application form and send it to enquiries@britishcouncil.az before 10 October 2016.
Please see the announcement for detailed information about the project stages and application requirements.
For information on project, participation and application please contact Education Officer Nigar Nasrullayeva.