Bazar ertəsi 09 Oktyabr 2017 - 18:00
Birləşmiş Krallığın ən tanınmış universitetlərindən biri olan Edinburq Universitetinin nümayəndələri 9 oktyabr 2017-ci il tarixində Azərbaycana səfər edərək universitetlə maraqlanan şəxslər üçün təqdimat keçirəcəklər. Təqdimat aşağıdakı mövzuları əhatə edəcək:
• universitetin tarixi və ümumi məlumat
• proqramların dərəcələr üzrə strukturu
• Şotlandiyada təhsil
• qəbul prosesi
• yaşayış
• tələbə təcrübəsi
Ümumilikdə Edinburq Universiteti bir sıra səbəblərə görə beynəlxalq tələbələr arasında çox populyardır:
• prestijli və dünyanın aparıcı təhsil müəssisələrindən biridir
• akademik heyəti ixtisaslaşdığı sahələr üzrə öndə gedən tədqiqatçılardan ibarət olan intensiv təqdiqat meylli universitetdir
• son zamanlarda Dolly the Sheep, Higgs Boson və Hepatit B peyvəndi və yeni Li-Fi kimi tanınmış tədqiqat  layihələrini göstərmək olar
• QS dünya universitetlərinin 2017-ci il üzrə reytinq cədvəlində 23-cü yerdədir
• Russel Group-na daxil olan universitetlərdən biridir
• ümumi 37 000 tələbəsi var, onların 14900-u beynəlxalq tələbələrdir
• Birləşmiş Krallıq standartları ilə Edinburq kifayət qədər böyük universitetdir və burada 12 000 əməkdaş çalışır ki, bu da işçi heyət-tələbə mütənasibliyinin yüksək olduğunu və tədrisin kiçik qruplarda aparıldığını göstərir
• Edinburq Universitetinin məzunlarının məşğulluq dərəcəsi 96% təşkil edir və dünya üzrə məşğulluğa görə bu universitet 23-cü yerdədir və məzunlarının bəziləri Birləşmiş Krallıqda ən yüksək əməkhaqqı alanlar sırasındadırlar
• Edinburq paytaxt şəhərdir və tələbələrin bu fantastik məkanda geniş infrastruktur və resurslara çıxış üstünlüyü vardır
• Tarixi şəhər olan Edinburq bu yaxınlarda Birləşmiş Krallığın ən təhlükəsiz şəhəri səsverməsində qalib olub.
Edinburq Universitetinin nümayəndələri - cənab Harish Lokun (Regional Menecer) və xanım Wendy Magowan  (Informatika Məktəbində Qəbul üzrə mütəxəssis) Azərbaycana səfər edərək  saat 18:00-da, 09  oktyabr, 2017-ci il tarixində Landmark otelinin, ARES zalında t’qdimat keçiriləcəklər (Landmark oteli (-)1-ci mərtəbə).
Hər birinizi birinizi təqdimatda iştirak etməyə dəvət edirik!
Bu sizin Birləşmiş Krallığın ən yüksək reytinqli universitetlərindən biri haqqında öyrənə bilməyiniz üçün əla imkandır.
Tarix: 9 oktyabr, Bazar ertəsi
Vaxt: 18.00
Məkan: Landmark oteli, -1-ci mərtəbə, ARES zalı
Təqdimatda iştirak ödənişsizdir.
Qeydiyyat üçün:
Xahiş edirik 7 oktyabr 2017-ci il tarixinə qədər ad və soyadınız, əlaqə vasitələriniz barədə məlumatı nigar.nasrullayeva@britishcouncil.az e-mail ünvanına göndərəsiniz. Əlavə olaraq bizə təhsil almaq istədiyiniz ixtisas və təhsil pilləsi haqqında da məlumat göndərsəniz çox şad olarıq.
Birləşmiş Krallıqda təhsil imkanları ilə maraqlanan şagirdləri, tələbələri, valideynləri tədbirdə iştirak etməyə dəvət edirik!

Representatives of the University of Edinburgh are coming to Azerbaijan on 9 October 2017 to conduct a presentation on the:
- history and background of the university
- degree structure
- studying in Scotland
- admissions process
- accommodation
- student experience.
The University of Edinburgh is one of the distinguished universities in the Great Britain. It is a fantastic place to study and prides itself as:
- a prestigious, world-leading educational institution
- a research-intensive university, where teaching is delivered by the people who are at the forefront of research in their area of expertise
- our recent notable research projects include Dolly the Sheep, the Higgs Boson, Hepatitis B vaccine and more recently Li-Fi.
- ranked 23rd in the world (QS World University Ranking 2017)
- part of the Russell Group of UK Universities
- 37,000 students at the University, including 14,900 international
- by UK standards, the University of Edinburgh is a fairly large institution, and we have over 12000 staff which means the staff-student ratio is very high and teaching is conducted in small groups
- The University of Edinburgh has a graduate employment rate of over 96%, ranked 23rd in the world for employability and has some of the UK’s highest paid graduates
- Edinburgh is a capital city, and students have opportunities to take advantage of being in a fantastic location with access to great facilities and resources
- Edinburgh is a historical city which has recently been voted as the safest city in the UK.
Mr Harish Lokhun (Regional Manager – Central and South Asia) and Ms Wendy Magowan (Admissions Officer from the School of Informatics) from the University of Edinburgh will be visiting Azerbaijan in October to conduct the presentation. The presentation will take place at 18:00, 09 October at the Ares Hall (-1 floor) in the Landmark Hotel.
You are invited to attend a presentation on ‘Studying at the University of Edinburgh’. This is your chance to learn more about studying at one of the UK’s top universities and ask any questions.
Date: 9 October 2017 Monday
Time: 18.00
Location: Landmark Hotel, ARES hall (-1 floor)
Attendance is free.
To register:
Please send your name, surname and contact details to nigar.nasrullayeva@britishcouncil.az by 7 October 2017. Please also let us know which courses and degrees you are interested in.