Positive Behavior Management Workshop
British Council Azərbaycan Birləşmiş Krallığın Azərbaycandakı Səfirliyi ilə birgə IDEAS (Bərabər və Məsuliyyətli Cəmiyyəti üçün İnkluziv Qərarlar) adlı layihəsinin pilot mərhələsi çərçivəsində növbəti tədbiri keçirməyə hazırlaşır.
Proqram bir sıra davranış məsələləri, uşaq və gənclərə dəstək tətbiq edilə biləcək müsbət dəstək üsullarının icmalını yerli mütəxəssislərə öyrədəcək. Təlim 9-10 dekabr 2015-ci il tarixində Landmark-ın Rotunda zalında keçiriləcək.  Təlimə davranış məsələlərinə aid metodologiya mövzuları, inkişafda olan çox-şaxəli yanaşmalar və müsbət davranış həllərinin təmini daxildir.
British Council Azərbaycan Birləşmiş Krallığın Azərbaycandakı Səfirliyi ilə birgə Milli Təhsilin İnkişaf Etdirilməsi Strategiyasına və Təhsil Nazirliyi tərəfindən müəyyyən edilmiş perspektivə əsasən yuxarıda sadalanan məsələlərə dair yerli mütəxəssislərin məlumatlılığnı və biliklərini artırmaq məqsədilə bu tədbiri həyata keçirmək niyyətindədir.
Proqram iştirakçıları lazımi bilik və bacarıqlarla təchiz edilməsindən başqa, həmçinin Birləşmiş Krallığın praktik təcrübəsini də təmin edəcək.
Təlimdən öncə iştirakçıların qiymətləndirilməsi və seçimi British Council və layihənin yerli partnyoru tərəfindən aparılacaq. Proqram İngilis dilində Böyük Britaniyadan dəvət olunmuş təcrübəli mütəxəssis tərəfindən aparılacaq və eyni zamanda yerli iştrakçılar üçün Azərbaycan dilinə tərcümə olunacaq.
Uşaq inkişafı sahəsində yerli mütəxəssislər proqrama müraciət etməyə dəvət olunub.
Tədbirə qeydiyyatdan keçmək üçün xahiş edirik qeydiyyat formasını yükləyin və 3 dekabr 2015-ci il tarixindən gec olmayaraq Layihə koordinatoru Səbinə Quliyevaya göndərin.
Ətraflı məlumat üçün, Layihə koordinatoru Səbinə Quliyeva ilə Sabina.Guliyeva@britishcouncil.az elektron ünvanı vasitəsilə əlaqə saxlayın.

British Council Azerbaijan in partnership with the UK Embassy in Azerbaijan will launch one of the pilot activities under IDEAS (Inclusive Decisions for Equal and Accountable Society) project’s piloting stage.
The programme will train local practitioners on overview of the range of positive support methods that can be applied to support children and young people with a range of behavioural issues. The training sessions will take place on 9-10 December 2015 at Rotunda Landmark. The training will include topics on methodology related to behavioural issues, developing multi-disciplinary approaches, and provision of positive behavior solutions.
British Council in partnership with the UK Embassy in Azerbaijan organizes the following event in order to increase awareness and improve knowledge of local practitioners on the respective topic in line with the National Education Development Strategy of Azerbaijan Republic.
The programme intends not only to equip participants with required knowledge and skills, but also provide the UK expertise in the area.
Prior to the training programme, assessment and selection of participants will be conducted by the British Council and project’s local partner. The programme will be delivered by the experienced expert from the UK in English language to be translated into Azerbaijani language for local participants.
Local practitioners in the area of child development are invited to apply to the programme.
In order to register for the event participation, please download the following registration form and send it to Sabina Guliyeva, Project Coordinator no later than 3 December, 2015.