Siz ingilis dili müəllimisinizsə və peşəkar inkişafınızı Böyük Britaniyanın araşdırmalar üzrə aparıcı universitetlərindən birində etmək istəyirsinizsə, Southampton Universiteti və British Council tərəfindən birgə təşkil olunmuş magistratura dərəcəsi üçün müraciət edə bilərsiniz.
Bacarıqlarımı inkişaf etdirmək üçün çox səy tələb edən və maraqlı bir təcrübə… Mənim üçün əsas üstünlüyü ondan ibarətdir ki, evdən oxuya bilərəm və peşəkar işimə davam edə bilərəm” Nat, İngilis dilinin tədrisində Magistr dərəcəsi, 2014
2 il yarımlıq proqram tətbiqi linqvistika və ingilis dili tədrisinin (ELT) müasir nəzəriyyə və təcrübənin əsas sahələrində magistr səviyyəsində təhsil təklif edir. Proqram Southampton Universitetinin təcrübəli e-tyutorlar komandası tərəfindən tədris olunur.
Kurs tamamilə onlayndır. Bu sizə istədiyiniz yerdə və özünüzə münasib bir vaxtda oxumaq imkanı yaradır.
Kurs iki illik tədris olunan və qiymətləndirilən modullardan və tədqiqat və dissertasiya yazmağı tələb edən sonuncu semestrdən ibarətdir.
İngilis dilinin tədrisi üzrə Magistratura barədə daha ətraflı məlumat ala bilərsiniz. Sualınız olduğu təqdirdə MasterELTonline@britishcouncil.org ünvanına yaza bilərsiniz.

Friday 01 July 2016 - 18:02 to Monday 25 July 2016 - 18:02
If you are an English language teacher and would like to continue your professional development at one of UK's leading research universities, you can now apply for the Master's degree programme developed collaboratively by the University of Southampton and the British Council.
…a very challenging and exciting experience that has helped to develop my skills…the main advantage for me is that I can study from home and continue with my professional work” Nat, MA in ELT graduate, 2014
The two and half years programme offers postgraduate level study in key areas of current theory and practice in Applied Linguistics and English Language Teaching (ELT). It is delivered by a dedicated team of experienced e-tutors from the University of Southampton.
The course is studied entirely online. This gives you flexibility of studying from anywhere and at times that suit you best.
The course is made up of two years of taught assessed modules and a final semester of research and writing a dissertation.
Find out more about the MA in English Language Teaching programme. If you have any questions, please write to MastersELTonline@britishcouncil.org