Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı Səfirliyi və Nizami Kino Mərkəzinin əməkdaşlığı çərçivəsində təşkil edilmiş dördüncü "British Film Spring" festivalı yeni Britaniya filmlərinin ən gözəl seçmələrini Bakıya gətirəcəkdir.
Bu il festivalda sizi bir-birindən maraqlı və fərqli səkkiz film gözləyir: "Bizdən ötrü nəfəs al", "Dafna", "Görmə qabiliyyətinin itirilməsinə dair qeydlər", "Devid Boui", "Tutqun işıqlar şəhəri", "İngiltərə mənimdir", "Baxıcı", "Əyri ev". Festivalın açılış filmi "Bizdən ötrü nəfəs al" filmidir.
Bütün filmlər ingilis dilində nümayiş olunur; "Bizdən ötrü nəfəs al", "Dafna" və "İngiltərə mənimdir" filmləri isə Azərbaycan dilində alt-yazılarla izləyicilərə təqdim olunacaqdır.
Festival Nizami Kino Mərkəzində keçiriləcək. Biletlərin qiyməti 2 AZN-dir və biletləri Nizami Kino Mərkəzinin kassalarından əldə edə bilərsiniz.

The Fourth British Film Spring - organised in cooperation with the British Embassy Azerbaijan and Nizami Cinema Centre - will bring the best and brightest new UK films to an Azerbaijan audience.
This year, we will showcase eight remarkable and very diverse films including Breathe, Daphne, Notes of Blindness, David Browie is, City of Tiny Lights, England is Mine, The Carer, Crooked House. The opening film of this year will be the award-winning film Breathby Andy Serkis.
All films will be screened in English, and Breathe, Daphne, and England is Mine will be subtitled in Azerbaijani.
The venue of the festival will be Nizami Cinema Centre. Tickets cost 2 AZN and are available at box offices of Nizami Cinema Centre.