Shakespeare in the World conference
British Council 22 aprel 2016-cı il tarixində Xəzər Universiteti ilə birgə Uilyam Şekspirə həsr olunmuş “Şekspir Dünyada” mövzusunda konfrans keçirəcək.
Konfrans Şeksprin ölməz ilhamverici yaradıcılığının əhatə dairəsinin tarixi və coğrafiyasına, eləcə də 2016-cı ildə onun ölümünün 400 illiyi ilə bağlı həyata keçirilən fəaliyyətlərə nəzər yetirəcək.
Tədbirin spikerləri arasında Birləşmiş Krallıqdan, Azərbaycandan və Gürcüstandan olan akademik işçilər və tədqiqatçılar olacaq. Akademik yönümlü təqdimatlara əlavə olaraq konfransda tələbələrin təqdimatları, film və qısa dram səhnələrinin nümayişi olacaq.
Konfrans Şekspirin ölümünün 400 illiyi günündən bir gün öncə 22 aprel tarixində Xəzər Universtitenin ‘Mərmər’ zalında keçiriləcək. Tədbir hər kəsin iştirakı üçün açıqdır.

Shakespeare in the World conference
British Council in partnership with Khazar University will host a special conference dedicated to William Shakespeare on 22 April 2016.
The conference’s theme is Shakespeare in the World.
The conference marks the history and geography of Shakespeare in the world, looking at the reach and lasting inspiration of Shakespeare’s work, to mark the 400th anniversary of his death in 2016.
Conference speakers will include academics and researchers from the UK, Azerbaijan and Georgia; in addition to the academic presentations, the conference activities will include students presentations, film screening and dramatic interludes.
The conference will be held at Khazar University (Marble hall) on Friday 22 April, the day before Shakespeare’s anniversary.  Attendance is open to all.